Vedoucí pracoviště – koordinátor: PaedDr. Danuše Filipinská ředitelka školy

Školní psycholog: Mgr. Miroslava Dočkalová

Diagnostikuje třídní kolektivy i jedince, poskytuje poradenské služby dětem, rodičům, učitelům. Podílí se na monitorování problémových projevů chování, pravidelně provádí analýzy a návrhy konkrétních opatření . Pracuje průběžně s žákovskými kolektivy a ovlivňuje prostřednictvím sociálního učení sociální klima školních tříd a potažmo celé školy.
Úzce spolupracuje s dalšími odborníky (PPP, dětský lékař, OSPOD atd. )

Speciální pedagog: Jana Komoňová

Zodpovídá za reedukaci specifických poruch učení. Vede nápravná cvičení specifických poruch učení u žáků. Vychází přitom z individuálních vzdělávacích programů. Ty sestavuje spolu s třídním učitelem, školním psychologem a výchovným poradcem na základě posudků PPP. Školní speciální pedagog má na starost především nápravy, dále se podílí na přípravě podkladů pro speciálně- pedagogická vyšetření žáků.

Sociální pedagog: Veronika Bracková

Zaměřuje se na práci s kolektivem a sociálními vztahy. V případě potřeby funguje jako prostředník pro žáky potřebující pomoc školního psychologa. Vytváří podmínky pro navázání kontaktu a pomáhajícího vztahu s rodinami v oblasti vzdělávání, spolupráce s rodinou, poskytuje pomoc rodinám, ve kterých nejsou podmínky pro domácí přípravu dětí do školy.

Metodik prevence: Mgr. Zdenka Hutárková

Zodpovídá za obsah a průběh primárně preventivních aktivit na škole. Poskytuje informace pro rodiče a žáky k řešení vzdělávacích a výchovných problémů. Zachycuje a se školním psychologem konzultuje výchovné problémy žáků. Zajišťuje výchovná opatření v rámci školy. Sestavuje a každý rok aktualizuje Minimální preventivní program.

Výchovný poradce: Mgr. Martina Hopjanová

Je garantem profiorientace žáků devátých, popř. pátých tříd. Spolupodílí se na přípravě, průběhu a vyhodnocení komplexní diagnostiky studijních předpokladů žáků (9. event. 5 tříd). Společně se školním psychologem poskytuje odborné poradenství a individuální konzultace zákonným zástupcům a žákům při výběru vhodného studijního programu. Je v úzkém kontaktu s PPP.
Úzce spolupracuje se speciálním pedagogem při řešení problematiky žáků s SPU a IVP.