• 13.6.2016 - Výsledky přijímacího řízení na střední školy a osmiletá gymnázia

Výsledky (pdf)

• Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se bude konat v úterý 21.6. v 16:00 hod v budově ZŠ Cacovická.

• Škola v přírodě

Prohlédněte si fotografie:

• 20.5.2016 - Exkurze do Býčí skály

Dne 20. 5. 2016 se nám naskytla příležitost vtělit se chvíli do role speleologů a objevovat tajemství jeskynních útvarů v údolí Křtinského potoka. Svoji výpravu jsme zahájili před budovou školy, odkud naše kroky směřovaly k vlakovému nádraží v Židenicích. Pěší část trasy začínala na stanici Adamov zastávka, odkud jsme se přesunuli na lesní cestu vytyčenou modrou turistickou značkou. Výpravy se účastnili žáci osmých a devátých tříd, v čele s panem učitelem Zouharem a paní učitelkou Milčovou. Na trase jsme míjeli několik tabulí naučné stezky, které nám poskytly nápovědu při vyplňování záludných otázek v pracovních listech. Velkým zážitkem byla pro všechny návštěva volně přístupné jeskyně Jáchymka (též známé pod názvem Evina jeskyně), kde jsme se dozvěděli pár zajímavostí o guanu – netopýřím trusu používaném jako hnojivo. Světla baterek nám umožnila propátrat netušená zákoutí zahalená pravou jeskynní tmou. V cíli naší cesty jsme byli očekáváni průvodcem, speleologem, Michalem Kalou, který nám svým odborným výkladem rozšířil obzory o historii našich předků a jeskyně Býčí skála. Seznámili jsme se se symbolem jeskyně – soškou bronzového býčka. Bezmála hodinová prohlídka odhalila nejedno tajemství známé jeskyně, kde se dokonce v nedávné době natáčelo několik filmů a pohádek – namátkou Sněžný drak či Korunní princ. Po absolvování prohlídky měli žáci možnost opéct si špekáček. Cestou zpět jsme se neopomněli zastavit u železářské pece zvané huť Františka a v muzeu tavby železa. Plánovaný návrat kolem čtvrté hodiny odpolední se nám podařilo dodržet. Počasí bylo po celý den příjemné a výlet se nám všem velmi líbil.

Prohlédněte si fotografie:

• 6.6.2016 - UPOZORNĚNÍ PRO STRÁVNÍKY ŠKOLNÍ JÍDELNY

Z důvodu půlroční uzávěrky se odhlášky stravy přijímají pouze do pátku 24.6.2016 do 12.30 hod.

V případě onemocnění ve dnech 27.6.- 30.6.2016 si stravu můžete vyzvednout v kuchyni od 11.00 do 13.00 hod.

Děkujeme za pochopení.

Kolektiv školní jídelny

• Adoptovali jsme kočku pouštní

Kočka Kočka

• 24.4.2015 - English Jungle - výsledky

1.kategorie (doc)

2.kategorie (doc)

3.kategorie (doc)

4.kategorie (doc)

• Pozvánky turistického oddílu

Deskovky

Tábor Hobit

• Škola v přírodě

Žáci 1. stupně ze ZŠ Cacovická 4 se už těší na připravovanou školu v přírodě, která se uskuteční na přelomu května a června 2016.

Chlapci a děvčata stráví týden v krásném prostředí Českomoravské vysočiny. V přírodě a na čerstvém vzduchu si upevní znalosti a vědomosti nejen z prvouky, přírodovědy či vlastivědy, ale pobyt v lese a mimo školní budovu posílí jejich zdraví a také fyzickou zdatnost.

Škola v přírodě přispěje nepochybně ke stmelení třídních kolektivů, k vzájemné toleranci a porozumění k potřebám jiných, k ochotě a snaze vzájemně si pomáhat.

Zajímavý program připravený učitelkami ŠD pak bude určitě zárukou, že děti prožijí týden plný dobrodružství a veselé zábavy, na který budou rády vzpomínat.

• Karneval

V pátek 26.2.2016 se ve třídách a na chodbách ZŠ Cacovická 4 hemžili draci, kovbojové, princezny, kostlivci s batmany i kočičky nebo jiná zvířátka.

Poslední vyučovací den před jarními prázdninami byl ve znamení maškarního reje a učení v maskách.

Malí i větší školáci si užívali maškarního veselí celé dopoledne. Závěr zábavy byl pak v tělocvičně školy, kde pro ně byly připraveny sportovní soutěže a nesměla chybět ani diskotéka, která celé veselí uzavřela.

Chlapci a děvčata tak odcházeli do prázdninového týdne rozesmátí načerpat nové síly do další školní práce.

Fotografie zde: http://zsnamrep.rajce.idnes.cz/Karneval_2016

• Březen, na stěnu vlezem

brezen-na-stenu-vlezem
  • 25.2.2016 - Ples 9.A

Prohlédněte si fotografie z plesu 9.A

• 10.2.2016 - Zápis do 1. ročníků, 2. kolo

2. kolo zápisu do 1. ročníků se koná 10. 2. 2016 od 9:00 do 17:00
  • Doporučení Ombudsmanky Anny Šabatové k zápisu dětí do prvních tříd - zde.

• Zápis do 1.tříd pro školní rok 2015/2016 proběhne ve dnech 15.ledna 2016 v době od 12:00 až 18:00 a 16.ledna 2016 v době od 8:00 až 14:00 v budově ZŠ náměstí Republiky.

Více informací k elektronickému zápisu do 1.tříd naleznete zde: www.zapisdozs.brno.cz.

• Od 4.1.2016 bude naše školní jídelna vařit bezlepkový oběd pro děti, které mají od lékaře stanovenou bezlepkovou dietu. Informace na tel. 548422933 p. Zemanová

• Aktuality školního roku 2014 - 2015